Kontakt Vyžiadať cenovú ponuku
Použitie

Nerezový pás na komínové rúry a flexibilné komínové vložky

Komínové rúry, flexibilné komínové vložky a rúry na vložkovanie komínov.

Typické hrúbky 0,10–0,12 mmTypické šírky 30–150 mmPovrchy 2R/BA • 2HAj na cievkach

Komínové rúry a flexibilné komínové vložky

Flexibilné komínové vložky sú zámkové alebo vlnité nerezové rúry vkladané do komínov na odvod spalín z kotlov a pecí. Pás musí odolávať kyslému kondenzátu a teplotám spalín.

Flexibilné komínové vložky sú vystavené kyslému kondenzátu, najmä pri kondenzačných kotloch a tuhých palivách, a preto sa bežne používa AISI 316L pre jej vyššiu odolnosť proti korózii spôsobenej chloridmi a kyselinami; pre menej náročné použitia sa uplatňujú aj AISI 304, 201, 430 a austenitická oceľ 1 % Ni (séria 200, typ J4). Pás sa profiluje a plynulo spája do zámku, takže šírka a hrúbka musia byť rovnomerné, aby spoj zostal tesný a rovnomerný po celej dĺžke vložky. 3S dodáva tenký žíhaný pás 2R/BA, typicky od 0,10 do 0,12 mm v šírkach od 30 do 150 mm, s dobrou tvárnosťou, toleranciami podľa EN alebo ASTM a 100 % rozmerovou kontrolou. Cievky s paralelným alebo krížovým navíjaním podávajú profilovacie stroje bez prerušenia. Na požiadanie je k dispozícii certifikát 3.1 na podporu dokumentácie výrobku.

Kde sa používa

  • Vložkovanie existujúcich komínov
  • Kondenzačné kotly
  • Pece a kotly na biomasu
  • Bytové a priemyselné inštalácie

Odporúčané akosti

Dodávka

ParameterRozsahPoznámky
Typické akostiAISI 316L, 304, 201, 430 a austenitická 1 % Ni (séria 200, typ J4) žíhané, povrch 2R/BA; 316L pre najvyššiu odolnosť proti korózii kondenzátomĎalšie akosti na požiadanie
HrúbkaŽíhaný 0,05 – 0,70 mm
Spevnený 0,05 – 2,50 mm
Typické pre túto aplikáciu: 0,10 – 0,12 mm
Šírka3 – 1250 mmTypické: 30 – 150 mm
Povrchové úpravyJasne žíhaný 2R / BA • Spevnený 2HKalibrované mechanické vlastnosti
FormátyPás • Úzke pásy • Cievky • TabuleTabule delené na mieru do 1000 mm
CievkyOd 15 kg do 1500 kgVnútorný priemer 50–400 mm • krížové alebo paralelné navíjanie

Tolerancie podľa EN ISO 9445 alebo špecifikácie zákazníka. Certifikáty 3.1 na požiadanie.

Často kladené otázky

Vyžiadať cenovú ponuku
Prečo sa pri komínových vložkách uprednostňuje 316L pred 304?
316L obsahuje molybdén a lepšie odoláva korózii spôsobenej kyslým kondenzátom a chloridmi v spalinách, najmä pri kondenzačných kotloch a spotrebičoch na biomasu. Dodávame ju v žíhanom stave 2R/BA, ktorý je dobre vhodný na profilovanie.
Ovplyvňuje hrúbka ohybnosť vložky?
Áno: hrúbka a profil zámkového spoja určujú ohybnosť a pevnosť. Uveďte nám priemer a profil vložky a navrhneme vhodnú hrúbku a šírku pásu.